Ďalšia mediálna manipulácia o Lesoch SR!

Takže opäť sme si prečítali “investigatívny” článok o činnosti štátneho podniku LESY SR. Tentokrát v “serióznom” médiu Hospodárske noviny. Samozrejme senzáciu sľubujúci titulok “Lesy kupovali autá. Firma súťažila sama so sebou“ a na titulok sa ničím nepodobajúci obsah článku.
Je smutné, že problematika LESOV SR, lesníctva a správy lesov na Slovensku je neustále vťahovaná z odbornej diskusie do politického priestoru. Je nám jasné, že lesy ako súčasť národného bohatstva a dedičstva Slovenska sú identifikované promotérmi politických strán ako téma vysokej citlivosti pre našich občanov. Dnes môžeme už jasne identifikovať že je používaná a zneužívaná na politický boj. Klamstvá, polopravdy, absolútna neodbornosť, manipulatívne mediálne výstupy sú smutným obrazom tohoto stavu, ktorý nemôže priniesť nič pozitívne ani našim lesom, ani prírode, ani občanom nášho Slovenska. Manažment a zamestnanci LSR sú stále pripravení na otvorenú, transparentnú ale serióznu odbornú diskusiu, ktorej cieľom je kvalita správy majetku štátu a misia lesníkov v časoch globálnych klimatických zmien.

LESY SR zverejnili súťažné podmienky na verejné obstarávanie na dodávku Terénnych automobilov Pick-up 4x4 na stránke Úradu pre verejné obstarávanie (UVO) a v systéme JOSEPHINE pre elektronické verejné obstarávanie. Na uvedenú zákazku sa do systému JOSEPHINE zaregistrovalo 17 záujemcov, pričom technické zadanie zistené na základe prieskumu verejného obstarávateľa spĺňalo minimálne šesť rôznych výrobcov automobilov Pick up.

Do stanoveného termínu bola predložená iba jedna ponuka od spoločnosti AUTONOVA s.r.o., ktorý po sérii rokovaní poskytol zľavu vo výške 223 100,- € bez DPH.

Termín dodania obstávaných terénnych vozidiel, bol zo strany LESOV SR stanovený v rozsahu 5 až 180 kalendárnych dní. Predkladateľ ponuky, spoločnosť AUTONOVA s.r.o. sám stanovil termín dodania v lehote 45 dní.

Predložená ponuka splnila všetky podmienky účasti a všetky podmienky kladené na predmet zákazky. Z uvedených dôvodov sa LESY SR, ako verejný obstarávateľ rozhodli predmetnú zákazku na dodávku Terénnych automobilov Pick-up 4x4 nezrušiť a prijať predloženú ponuku.

LESY SR všetky informácie týkajúce sa verejného obstarávania zverejňujú vo svojom profile verejného obstarávateľa.

V Banskej Bystrici, 11. 06. 2019


Author postings SITA
You might also interested in
 • Otec zostal len dodávateľom surovín, výrobu prevzal syn

  Pre vybudovanie rodinnej firmy je prvoradé, aby sa rodičom podarilo pritiahnuť deti k podnikaniu. Rovnako dôležité je, aby starší nechali mladým vo firme dostatočne široký priestor. Inak v podniku nedorastú na samostatných lídrov. Štefan Nemčík si to vo svojej východoslovenskej píle Drevop uvedomil hneď po príchode syna Juraja pred dvanástimi rokmi.
 • Zlatý rok drevárov s rekordným ziskom i novými posilami

  Slovenské drevárstvo sa dlho nevedelo pozviechať z krízového prepadu, posledných pár rokov však rastie veľmi dynamicky.
 • Pri najvyšších tržbách nábytkári v strate

  Slovenská výroba nábytku sa vlani už druhý rok po sebe prepracovala k novým rekordným tržbám, prijíma zamestnancov a na rozdiel od pokrízových rokov sa jej vyhýba krach podnikov.
 • Arca vyzve Fiľa. V obchode roka ovládla druhú najväčšiu celulózku

  V jednej z najväčších fabrík na východe a druhom najväčšom drevokombináte po ružomberských papierňach Mondi SCP sa mení vlastník. Vranovskú Bukózu, ktorá vo výrobe celulózy a v ďalších činnostiach zamestnáva vyše tisíc ľudí, preberá nový investor. Ide o veľký moderný podnik so slušnými ziskmi, ktorý čaká rozširovanie. Bukóza sa stane vážnym konkurentom lídra biznisu, ktorý je v rukách juhoafrického Mondi a podnikateľa Milana Fiľa.
 • Zvolen si zaknihoval prvenstvo. Má najväčšiu pílu na listnaté drevo

  Na ihličnaté drevo má Slovensko hneď dve veľkokapacitné píly v Liptovskom Hrádku a Tomášovciach pri Lučenci.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.