BANSKÁ BYSTRICA: Asko - nábytok stavia v meste novú predajňu

Jedna z najväčších nábytkárskych spoločností Asko - nábytok rozšíri svoju obchodnú sieť o ďalšiu pobočku.
BANSKÁ BYSTRICA 16. apríla (SITA) - Aktuálne pracuje na výstavbe novej predajne v Banskej Bystrici, ktorú plánuje otvoriť už koncom júna. Ako agentúru SITA informovala spoločnosť, do regiónu prinesú okrem približne 25 nových pracovných miest aj najväčšie kuchynské štúdio na Slovensku a v Čechách.

Rozostavaná budova s rozlohou šesťtisíc metrov štvorcových, ktorá sa počas nasledujúcich mesiacov zmení na novú obchodnú jednotku, sa nachádza v časti Radvaň Park v Banskej Bystrici. „Banskobystrická predajňa bude svojím spôsobom špeciálna, okrem klasického nábytku a bytových doplnkov v nej zákazníci nájdu aj najväčšie kuchynské štúdio na území Slovenska a Česka,“ povedala o predajni marketingová manažérka spoločnosti Asko - nábytok Andrea Štěpánová.

Spoločnosť v súčasnosti prevádzkuje šesť predajní na Slovensku, pričom štyri sú na západe a dve na východe krajiny. Najmenej pokrytou časťou teda zostávala oblasť stredného Slovenska, preto sa rozhodli novú predajňu postaviť v Banskej Bystrici. „Otvorenie predajne je naplánované na koniec júna 2019,“ doplnila Štěpánová s tým, že rozširovanie obchodnej siete so sebou prinesie aj nové pracovné príležitosti, ktoré prispejú k zvyšovaniu zamestnanosti v regióne.

Spoločnosť Asko - nábytok je súčasťou rodinnej podnikovej skupiny PORTA so sídlom v Nemecku. Medzi tuzemských predajcov nábytku patrí od roku 2006, keď spoločnosť otvorila svoju prvú predajňu v Nitre.


Author postings SITA
You might also interested in
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.