Žigov Taper slabne. Slovensko už vyváža menej dreva, ani ho toľko nespaľuje

Slovensko má dreva dostatok, keď má zalesnených vyše 40 percent územia. Realitou donedávna bolo, že až tretina vyťaženého dreva sa spracúvala po jeho vyvezení v zahraničí. A čoraz viac tejto suroviny končilo len v kotloch na výrobu energií. Posledné roky sa tieto negatívne trendy začínajú otáčať.
Spaľovanie i vývoz dreva do zahraničia klesajú. Aj tak pre slovenské drevospracujúce fabriky nezostáva dostatok domáceho dreva, a preto si ho v čoraz väčších objemoch dokupujú spoza hraníc. Navyše sa v slovenskom obchode s drevom redukuje trhový výtlak dlhoročného ministra slovenských vlád, smeráka Petra Žigu.
Za ostatné dva roky klesli tržby jeho veľkého obchodníka s drevom, spoločnosti Taper, až o tridsať percent.

Až po vstupe do politiky

To, že bývalý minister životného prostredia a súčasný šéf rezortu hospodárstva zároveň podniká s drevom, nie je to úplne štandardné. O to viac, že v brandži výrazne podrástol až po vstupe do politiky.
Do roku 2016 sa tržby jeho firmy dostali rýchlymi skokmi na 39,3 milióna eur.
V tomto období mohol Taper ročne zobchodovať okolo 400-tisíc kubíkov dreva. Prešiel cezeň zhruba každý dvadsiaty piaty meter kubický vyťažený zo slovenských lesov.

Viac na stránkach eTrendu https://www.etrend.sk/firmy/ziga-v-nom-slabne-a-uz-ho-aj-menej-vyvazame-a-palime-drevo-nabera-na-rozume.html


Author postings E-trend
You might also interested in
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.