V revíre Kvietikových ľudí sa pytliači a ešte im naň štát dáva zľavu

Koncom vlaňajška písal TREND o tom, ako štátne Lesy SR obracajú naruby verejný prísľub ministerky pôdohospodárstva Gabriely Matečnej o potrebe zľudovenia slovenského poľovníctva.
Podľa nej by v lesoch mali loviť aj miestni ľudia, nielen biznismeni či právnici z veľkomiest. Napriek tomu štátny poľovný revír Višničky v Štiavnických vrchoch na jeseň nezískala Poľovnícka spoločnosť Horn, ktorá má medzi sebou aj pätnásť miestnych chlapov, ale Poľovnícka organizácia Vysoká-Višničky, do ktorej patria i ľudia blízki spolumajiteľovi investičnej skupiny Slavia Capital Martinovi Kvietikovi.

Členovia Poľovníckej spoločnosti Horn majú pod revírom Višničky až tretinu poľovných pozemkov a navyše zaň štátnemu podniku ponúkli ročnú odplatu 57-tisíc eur. Poľovnícka organizácia Vysoká-Višničky dostala revír len za 23-tisíc eur ročne. Martin Kvietik má pritom viaceré úzke väzby na ministerkynu stranu SNS a v susedstve revíru vlastní množstvo lesov. Tu sa, bohužiaľ, paradoxy okolo Višničiek nekončia.

Minulý mesiac Lesy SR s Poľovníckou organizáciou Vysoká-Višničky podpísali dodatok k zmluve, podľa ktorého bude mať na revír počas prvej poľovníckej sezóny 2018/2019 navyše zľavu. Len minulý týždeň bol pritom v revíre pri pytliactve prichytený jeden z členov Poľovníckej organizácie Vysoká-Višničky, ktorý je zároveň zamestnancom štátnej organizácie Lesy SR a v revíre mal dohliadať na poriadok.

Viac na stránkach eTrendu - www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2019/cislo-24/v-revire-kvietikovych-ludi-sa-pytliaci-a-este-im-nan-stat-dava-zlavu.html


Author postings E-trend
 • Otec zostal len dodávateľom surovín, výrobu prevzal syn

  Pre vybudovanie rodinnej firmy je prvoradé, aby sa rodičom podarilo pritiahnuť deti k podnikaniu. Rovnako dôležité je, aby starší nechali mladým vo firme dostatočne široký priestor. Inak v podniku nedorastú na samostatných lídrov. Štefan Nemčík si to vo svojej východoslovenskej píle Drevop uvedomil hneď po príchode syna Juraja pred dvanástimi rokmi.
 • Zlatý rok drevárov s rekordným ziskom i novými posilami

  Slovenské drevárstvo sa dlho nevedelo pozviechať z krízového prepadu, posledných pár rokov však rastie veľmi dynamicky.
 • Pri najvyšších tržbách nábytkári v strate

  Slovenská výroba nábytku sa vlani už druhý rok po sebe prepracovala k novým rekordným tržbám, prijíma zamestnancov a na rozdiel od pokrízových rokov sa jej vyhýba krach podnikov.
 • Arca vyzve Fiľa. V obchode roka ovládla druhú najväčšiu celulózku

  V jednej z najväčších fabrík na východe a druhom najväčšom drevokombináte po ružomberských papierňach Mondi SCP sa mení vlastník. Vranovskú Bukózu, ktorá vo výrobe celulózy a v ďalších činnostiach zamestnáva vyše tisíc ľudí, preberá nový investor. Ide o veľký moderný podnik so slušnými ziskmi, ktorý čaká rozširovanie. Bukóza sa stane vážnym konkurentom lídra biznisu, ktorý je v rukách juhoafrického Mondi a podnikateľa Milana Fiľa.
 • Zvolen si zaknihoval prvenstvo. Má najväčšiu pílu na listnaté drevo

  Na ihličnaté drevo má Slovensko hneď dve veľkokapacitné píly v Liptovskom Hrádku a Tomášovciach pri Lučenci.
You might also interested in
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.