Wood-Mizer představil na veletrhu LIGNA 2019 širokou škálu nových strojů schopných měnit kmeny na prkna a pak na konečné výrobky

Na veletrhu LIGNA 2019 posílil Wood-Mizer svou pověst předního výrobce nabízejícího stroje jak pro malé dílny, tak pro průmyslové podniky pro prvotní i následné zpracování dřeva. Zařízení Wood-Mizer dává každé firmě příležitost získat prospěch na těžkém konkurenčním trhu, nalézat mezery na trhu a přitom šetřit cenné dřevo a energii.


Nově na LIGNA 2019! Srovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer

Poprvé byly na veletrhu LIGNA představeny srovnávačky/tvarovačky Wood-Mizer. Tyto stroje jsou určeny pro malé až střední dílny a umožňují pilařům podniknout další krok přidáním operace tvarování k přeměně obyčejných prken na konečné dřevěné výrobky.

Řada srovnávaček/tvarovaček Wood-Mizer předváděných na veletrhu LIGNA zahrnovala srovnávačku a tloušťkovačku MP160 , která hobluje i srovnává prkna; srovnávačku/tvarovačku MP200, která umí srovnávat a tvarovat dřevo na dvou stranách v jednom průchodu; univerzální čtyřstranné srovnávačky/tvarovačky MP260 a MP360, multifunkční tvarovačku se svislým vřetenem MF130 s rozsahem naklápění 270 stupňů a přesnou stolovou pilu MS300 s velkou řeznou kapacitou a s úhlem naklápění pilového kotouče 45 stupňů.

Nově na Ligna 2019! Pily LX50 a LT15WIDE pro začátečníky

Společně s dobře známými profesionálními pilami jako jsou LT70, LT40 a LT15START, představil Wood-Mizer pilu vstupní úrovně LX50 a pilu s kapacitou pro kmen o průměru 90cm LT15WIDE pro pilaře, kteří chtějí začít podnikat s minimálními investicemi do zařízení.

Nově na LIGNA 2019! Optimalizující omítačka prken EA3000 a omítačka /multirip EG800

Před několika lety Wood-Mizer uvedl novou řadu TITAN výrobou průmyslového pilařského zařízení pro vysoké objemy zpracování. Během letošního veletrhu LIGNA byla řada TITAN představena třemi jednotkami: pilou WB2000 s širokým pilovým pásem, která se vyznačuje velice odolnou konstrukcí, malými požadavky na údržbu a efektivním provozem; EA3000, optimalizující omítačkou prken, jejíž senzory umožňují prkna skenovat a dělat co nejvíc přířezů proměnné šířky; a vysoce kapacitní omítačkou/multirip (vícenásobné rozřezávání) EG800, což je robustní stroj, který vysokou rychlostí omítá materiál tloušťky až 100mm.

Návštěvníkům veletrhu LIGNA byly také představeny řady pilových pásů, pilových kotoučů a nožů, které zahrnují nástroje pro vícenásobné rozřezávání, rozmítací pily, příčný řez, široké pásy pro rámové pily, srovnávací a tvarovací nože a rovněž tenké a široké pilové pásy. S více než 2 000 položkami k dispozici na skladě, trvale se rozšiřující výrobní sortiment pokrývá prakticky každou velikost a požadované použití.

LIGNA 2019 zdůraznila strategický kurs firmy Wood-Mizer vyrábět spolehlivé a vysoce kvalitní vybavení pro přeměnu kmenů na prkna a pak na konečné výrobky.
Author postings Wood-Mizer CZ s.r.o.
You might also interested in
 • Priame obchodné zastúpenie Remmers už aj na Slovensku

  Náterové systémy od nemeckého výrobcu farieb a lakov Remmers sú vo svete povrchovej úpravy dreva zvučnou a spoľahlivou značkou, na ktorej pozadí stojí silný rodinný podnik. Ani pre slovenských spracovateľov dreva nie sú nátery od tohto overeného producenta so sídlom v severonemeckom Löningene žiadnou neznámou.
 • Kartáčovací stroj KUSING K2 – 600e

  Firma KUSING predstavuje nový kartáčovací stroj K2-600es maximálnou šírkou obrábania 1200mm a elektrickým zdvihom oboch hriadeľov.
 • Inovácie a inšpirácie: S ADLERom budete na budúcnosť pripravení

  Naše srdce bije pre drevo a pre všetkých drevospracovateľov. Rakúski experti v oblasti zušľachtenia a povrchovej úpravy dreva presne vedia, čo potrebujú stolári, aby mohli s tými najlepšími prostriedkami čeliť výzvam budúcnosti: Sú nimi inovatívne technológie, efektívne povrchové systémy a inšpiratívne možnosti stvárnenia. Na odbornom veľtrhu Holz- Handwerk v Norimbergu ADLER odprezentuje najnovšie smery pre spracovateľov dreva.
 • Na medzinárodnom veľtrhu Frontale 2018 ADLER predvedie samoliečebnú povrchovú úpravu okien

  Odborný medzinárodný veľtrh Fensterbau Frontale v Norimbergu každé dva roky prináša novinky zo sveta inovácií a technológií budúcnosti. Predstavujeme vám jednu z hlavných hviezd v pomyselnom svetle reflektorov tohtoročnej výstavy: Aquawood InterCare SH, prvá samoliečebná povrchová úprava okien od rakúskeho výrobcu lakov ADLER.
 • Krycie lakovanie pestrofarebných odtieňov – efektívne, jednoducho a so širokými možnosťami modifikácie

  K dnešným trendom v oblasti interiérového nábytku patrí rozsiahle využívanie plôch v rôznych krycích farbách. Či už hovoríme o pestrofarebných odtieňoch, alebo o moderných technických odtieňoch bielych a šedých tónoch farieb, firma ADLER má efektívne riešenia pre celé farebné spektrum lakovania nábytku v krycích farbách.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.