Dosť bolo propagandy a pokrivených manažérov

Lacnejšie drevo pre najväčších odberateľov, protekčne zúžené súťaže na rôzne služby pre vopred jasných víťazov, tolerovanie neplatičov či laxné stráženie obchodných záujmov. Médiá na takéto praktiky štátnych lesných podnikov upozorňujú už roky naprieč takmer všetkými vládnymi garnitúrami.
Nie ojedinele ich dokážu spárovať aj s vplyvnými ľuďmi zo slovenskej politiky i z biznisu, ktorí stoja na konci takéhoto vysávania peňazí z celoslovenských štátnych Lesov SR či menšieho východoslovenského štátneho Lesopoľnohospodárskeho majetku Ulič. No teraz existenciu takýchto neduhov potvrdili aj rozsiahle kontroly Najvyššieho kontrolného úradu SR (NKÚ).

Najhoršie na tom všetkom je, že čím viac peňazí odteká zo štátnych lesov takýmito dierami, tým menej peňazí majú na ekologizáciu. Na nákup novej, šetrnejšej ťažobnej techniky či na budovanie hustejšej siete lesných ciest a zvážnic, aby pri ťažbe dochádzalo k čo najmenšiemu poškodeniu zostávajúceho lesa či aby sa požiarnici rýchlejšie dostali k lesnému požiaru.

Viac na stránkach eTrendu https://www.etrend.sk/trend-archiv/rok-2019/cislo-20/dost-bolo-propagandy-a-pokrivenych-manazerov.html


Author postings E-trend
 • Otec zostal len dodávateľom surovín, výrobu prevzal syn

  Pre vybudovanie rodinnej firmy je prvoradé, aby sa rodičom podarilo pritiahnuť deti k podnikaniu. Rovnako dôležité je, aby starší nechali mladým vo firme dostatočne široký priestor. Inak v podniku nedorastú na samostatných lídrov. Štefan Nemčík si to vo svojej východoslovenskej píle Drevop uvedomil hneď po príchode syna Juraja pred dvanástimi rokmi.
 • Zlatý rok drevárov s rekordným ziskom i novými posilami

  Slovenské drevárstvo sa dlho nevedelo pozviechať z krízového prepadu, posledných pár rokov však rastie veľmi dynamicky.
 • Pri najvyšších tržbách nábytkári v strate

  Slovenská výroba nábytku sa vlani už druhý rok po sebe prepracovala k novým rekordným tržbám, prijíma zamestnancov a na rozdiel od pokrízových rokov sa jej vyhýba krach podnikov.
 • Arca vyzve Fiľa. V obchode roka ovládla druhú najväčšiu celulózku

  V jednej z najväčších fabrík na východe a druhom najväčšom drevokombináte po ružomberských papierňach Mondi SCP sa mení vlastník. Vranovskú Bukózu, ktorá vo výrobe celulózy a v ďalších činnostiach zamestnáva vyše tisíc ľudí, preberá nový investor. Ide o veľký moderný podnik so slušnými ziskmi, ktorý čaká rozširovanie. Bukóza sa stane vážnym konkurentom lídra biznisu, ktorý je v rukách juhoafrického Mondi a podnikateľa Milana Fiľa.
 • Zvolen si zaknihoval prvenstvo. Má najväčšiu pílu na listnaté drevo

  Na ihličnaté drevo má Slovensko hneď dve veľkokapacitné píly v Liptovskom Hrádku a Tomášovciach pri Lučenci.
You might also interested in
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.