Srovnávačka a protahovačka MP160 od Wood-Mizer — nový stroj 2 v 1 pro nábytkáře a truhlářské dílny

Wood-Mizer uvedl na trh srovnávačku a protahovačku MP160, nový stroj tzv. dva v jednom k výrobě rovných a pravoúhlých prken přesných rozměrů. MP160 je efektivní a kompaktní zařízení, které proměňuje hrubě nařezané dřevo na dokonale tvarovaná prkna či hranoly.

MP160 má jeden vodorovný řezný válec, který funguje pro dva litinové stoly – horní stůl je pro srovnávání a dolní stůl je pro protahování. Nejsou tudíž třeba žádné úpravy pro přechod mezi srovnáváním a protahováním. Prostě se přechází mezi těmito dvěma funkcemi snadno bez zastavování řezného nástroje a odsavače pilin. Začněte použitím horního stolu pro srovnání – vytvoření dvou sousedních stran dokonale rovných a s přesným pravým úhlem mezi nimi. Pak použijte spodní stůl k opracování zbývajících dvou stran, aby byly rovnoběžné s prvními dvěma, protažením prkna na jeho konečné rozměry.

Bezpečnostní kryt udržuje během práce ruce obsluhy v bezpečí. Vodicí pravítko prkna lze naklonit až na 45 stupňů pro sražení zkosených prken. Horní a spodní stůl lze podle potřeby seřídit a vstupní i výstupní stoly zůstanou vždy navzájem rovnoběžné. Výstupní stůl lze seřizovat jemně. Dva poháněné válečky přitlačují prkno pod řezný válec. Motorický posuv má průmyslovou převodovku.

Hlavní charakteristické vlastnosti srovnávačky/protahovačky MP160
• 4 postupné kroky při výrobě pravoúhlého a rovného materiálu.
• Pro výrobce nábytku, oken, dveří a pod.
• Použití srovnávačky a protahovačky bez jakéhokoli dalšího nastavování mezi oběma režimy.

“Srovnávačka/protahovačka MP160 je to co každá dílna potřebuje,” říká Robert Baginski, prezident Wood-Mizer Industries.
“S tímto kompaktním a efektivním strojem použitým v kombinaci s pilou Wood-Mizer, mohou naši zákazníci sami pohodlně vyrábět dřevo nábytkářské kvality”.

Renomé firmy Wood-Mizer jako světového výrobce a dodavatele pil s úzkým pilovým pásem nyní roste, s tím jak nyní nabízí úplný sortiment zařízení, která mohou hladce proměňovat kmeny na řezivo a nakonec na hotové dřevěné výrobky.

Nová srovnávačka/protahovačka MP160 od Wood-Mizer
Podívejte se, jak tento stroj pracuje – bez jakýkoliv změn mezi procesem srovnávání a protahování.
Wood-Mizer CZ
Luby 91, 339 01 Klatovy
tel 376 312 220
fax 376 319 011
woodmizer@woodmizer.cz
www.woodmizer.cz

Wood-Mizer Danubia
Hadovce 5, 94501 Komárno
tel +421 35 7 740 316
fax +421 35 7 740 326
woodmizer@woodmizer.sk
www.woodmizer.sk


Author postings Wood-Mizer CZ s.r.o.
You might also interested in
 • Priame obchodné zastúpenie Remmers už aj na Slovensku

  Náterové systémy od nemeckého výrobcu farieb a lakov Remmers sú vo svete povrchovej úpravy dreva zvučnou a spoľahlivou značkou, na ktorej pozadí stojí silný rodinný podnik. Ani pre slovenských spracovateľov dreva nie sú nátery od tohto overeného producenta so sídlom v severonemeckom Löningene žiadnou neznámou.
 • Kartáčovací stroj KUSING K2 – 600e

  Firma KUSING predstavuje nový kartáčovací stroj K2-600es maximálnou šírkou obrábania 1200mm a elektrickým zdvihom oboch hriadeľov.
 • Inovácie a inšpirácie: S ADLERom budete na budúcnosť pripravení

  Naše srdce bije pre drevo a pre všetkých drevospracovateľov. Rakúski experti v oblasti zušľachtenia a povrchovej úpravy dreva presne vedia, čo potrebujú stolári, aby mohli s tými najlepšími prostriedkami čeliť výzvam budúcnosti: Sú nimi inovatívne technológie, efektívne povrchové systémy a inšpiratívne možnosti stvárnenia. Na odbornom veľtrhu Holz- Handwerk v Norimbergu ADLER odprezentuje najnovšie smery pre spracovateľov dreva.
 • Na medzinárodnom veľtrhu Frontale 2018 ADLER predvedie samoliečebnú povrchovú úpravu okien

  Odborný medzinárodný veľtrh Fensterbau Frontale v Norimbergu každé dva roky prináša novinky zo sveta inovácií a technológií budúcnosti. Predstavujeme vám jednu z hlavných hviezd v pomyselnom svetle reflektorov tohtoročnej výstavy: Aquawood InterCare SH, prvá samoliečebná povrchová úprava okien od rakúskeho výrobcu lakov ADLER.
 • Krycie lakovanie pestrofarebných odtieňov – efektívne, jednoducho a so širokými možnosťami modifikácie

  K dnešným trendom v oblasti interiérového nábytku patrí rozsiahle využívanie plôch v rôznych krycích farbách. Či už hovoríme o pestrofarebných odtieňoch, alebo o moderných technických odtieňoch bielych a šedých tónoch farieb, firma ADLER má efektívne riešenia pre celé farebné spektrum lakovania nábytku v krycích farbách.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.