LESY: Vedenie Lesov SR prešetruje oznámenie o protispoločenskej činnosti

Vedenie štátneho podniku Lesy Slovenskej republiky (Lesy SR) prijalo oznámenie o protispoločenskej činnosti od svojho zamestnanca Matúša Hríbika.
BRATISLAVA 14. novembra (SITA) - Ako uviedol hovorca spoločnosti Lesy SR Radko Srnka, prípadom sa podnik zaoberá, lehota na vybavenie oznámenia je tri mesiace. "Vedenie okamžite nariadilo vnútropodnikovú kontrolu, prípadom sa zaoberá aj prokuratúra. Generálny riaditeľ Lesov SR vyhlásil nulovú toleranciu voči akémukoľvek protizákonnému konaniu," zdôraznil.

Lesy SR dostali prostredníctvom mailovej pošty oznámenie o protispoločenskej činnosti od zamestnanca Odštepného závodu Beňuš Matúša Hríbika. V oznámení upozornil na vyše 20 tisíc zničených sadeníc stromčekov v odštepnom závode Beňuš. "Toto oznámenie berieme veľmi vážne. Nebudeme tolerovať žiadne formy protizákonnej činnosti v našom podniku“, povedal generálny riaditeľ štátneho podniku Lesy SR Marián Staník. Na Odštepnom závode Beňuš bola okamžite nariadená vnútropodniková kontrola, ktorá oznámenie Hríbika preverí. Zároveň podalo vedenie Lesov SR podnet na prokuratúru.

Na ohlasovanie protispoločenskej činnosti je v Lesoch SR vytvorená špeciálna emailová schránka. Oznamovanie protispoločenskej činnosti a ďalší postup upravuje zákon o niektorých opatreniach súvisiacich s oznamovaním protispoločenskej činnosti. Lehota na vybavenie oznámenia podľa tohto zákona uplynie 13. decembra tohto roka.


Author postings SITA
You might also interested in
 • Únos štátu po poľovnícky: Ako papaláši cez úrady obrali urbárnikov o revír

  Poľuje iba každý stý Slovák, a tak väčšinu ľudí súboje poľovníckych partií o revíry nijako zvlášť nezaujímajú. Úplne iný rozmer však tieto boje nadobúdajú, ak v nich niekto prichádza o revír aj vďaka zneužitiu právomocí úradov a štátnych lesných podnikov, ktoré ich spravujú. Vtedy už ide o „únos štátu“ v prospech oponenta, a ten sa môže zopakovať v ktorejkoľvek oblasti života. Slušným ľuďom tak ostáva iba veľká nechuť, lebo spravodlivosť majú zasa hľadať len u toho istého štátu.
 • IKEA postavila inteligentnú fabriku

  V závode Flatline v Malackách beží už šiesty rok rozsiahly projekt digitalizácie a automatizácie výroby. V súčasnosti pokračuje robotizáciou nadväzujúcich procesov.
 • Drevári sa udomácňujú v pokojných vodách

  Jeden z najviac krízou postihnutých sektorov sa nevedel dlho dostať z marazmu. No po predvlaňajšku zopakoval ďalší výborný rok aj vlani. Za dva roky sa dostal takmer na svoju predkrízovú výkonnosť. Reč je o slovenskom drevárstve, ktoré je zamerané na produkciu stavebného dreva i na polotovary pre nábytkárov.
 • Nemecké Asko pridá na Slovensku štyri nové predajne

  Záujem nadnárodných predajcov nábytku o Slovensko neutícha. Len nedávno nemecký predajca nábytku Sconto oznámil, že ešte túto jeseň otvorí svoju štvrtú predajňu v Žiline. Na ďalšiu expanziu sa chystá aj ďalšia nemecká sieť Asko. K jej terajším šiestim slovenským predajniam majú v pribudnúť ďalšie štyri.
 • Slovensko aj Žiga konečne vyvážajú do zahraničia výrazne menej dreva ako donedávna

  Najväčším neduhom domáceho lesnícko-drevárskeho biznisu je už dlhodobo vývoz veľkých objemov surového dreva do cudziny. Pridaná hodnota i pracovné miesta pri spracúvaní "slovenského" dreva sa tak tvoria až v zahraničí. Najmä v Rakúsku a Česku. Aspoň posledné roky však dochádza aj k veľmi dynamickému poklesu exportov.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.