WOOD-TEC 2017: vrací se WOOD-TEC aréna, novinkou bude exponátová soutěž

V pořadí již 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC proběhne na brněnském výstavišti od 31. 10. do 3. 11. 2017. Jedná se o nejdůležitější veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl v České republice a na Slovensku.
Právě česko-slovenská koncepce je nosnou myšlenkou pro rok 2017. Veletrh probíhá za podpory evropského sdružení výrobců dřevozpracujících strojů EUMABOIS, což potvrzuje prestiž celé akce. WOOD-TEC se tak řadí mezi vyhledávané příležitosti pro získání přehledu o technologiích i materiálech.

Zástupci tuzemských výrobců i světových značek

Veletrh WOOD-TEC patří ke stěžejním a klíčovým akcím v oboru. Návštěvníkům se představí zástupci tuzemských i světových značek jak v oblasti strojů pro dřevozpracující průmysl, tak v komponentech pro výrobu nábytku. Právě tyto dvě oblasti patří k nejvyhledávanějším mezi návštěvníky. Návštěvníci uvidí stroje a technické vybavení pro primární i sekundární zpracování, dále stroje pro lesní hospodářství, stroje pro povrchovou úpravu či pro montáž a balení. Chybět nebude ani skladovací a manipulační technika. Vyhledávané jsou také ruční stroje pro zpracování dřeva a plastů. Zastoupení budou mít materiály, barvy a chemické výrobky v dřevovýrobě.

Odborný doprovodný program proběhne ve WOOD-TEC aréně

Centrem veletrhu se stejně jako v předchozím ročníku stane WOOD-TEC aréna. Uskuteční se zde přednášky, semináře i workshopy. Návštěvníci tak budou moci načerpat novinky z oboru a spojit tak návštěvu veletrhu se vzděláním. Jedna z přednášek se zaměří např. na světové novinky a trendy ve dřevozpracujícím průmyslu. Část doprovodného programu je tvořena i vystavovateli, kteří budou návštěvníkům prezentovat své nové produkty a technologie.

Novinka ročníku 2017: WOOD-TEC Award

V letošním roce zažije svou premiéru exponátová soutěž WOOD-TEC Award. Vystavovatelé tak získají možnost zvýraznit své novinky, zajímavá řešení nebo inovativní produkt. Všechny nominované produkty budou k vidění přímo na veletrhu WOOD-TEC. Soutěž bude probíhat ve dvou kategoriích. První z nich tvoří stroje a zařízení, druhou komponenty. Přihlášené exponáty posoudí pětičlenná komise složená ze zástupců profesních organizací, vysokých škol a médií. Vítězové budou vyhlášeni hned první den veletrhu.

Nákupní workshop Asociace českých nábytkářů

Při přípravě veletrhu WOOD-TEC 2017 spolupracují pořadatelé také s Asociací českých nábytkářů. Ta při letošním ročníku uspořádá během veletrhu nákupní workshop výrobců nábytku, na který pozve především vystavovatele komponentů pro výrobu nábytku.

Veškeré informace o veletrhu jsou k dispozici na www.wood-tec.cz


Author postings WOOD-TEC Veletrhy Brno
You might also interested in
 • ČIERNY BALOG: Pripravujú pietny akt venovaný obetiam lesov

  V tomto roku pribudlo na Symbolickom lesníckom cintoríne vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu 26 tabuliek s menami zosnulých
 • Slovenský nábytok získal ocenenie

  Hodnotiteľská komisia výstavy nábytku Moddom ocenila kvalitné vyhotovenie kuchýň Decodom, pôsobivý odkaz na minulosť prostredníctvom retro kuchyne a efektívne využitie komunikačných aktivít k príprave veľtrhu.
 • Veľtrh Nábytok a bývanie v Nitre predstaví drevodomy

  Novinky a trendy v oblasti bývania predstaví 26. ročník veľtrhu Nábytok a bývanie, ktorý bude od 8. do 13. marca na Výstavisku Agrokomplex v Nitre. Jeho hlavnou témou bude dôležitosť pocitu vnímať svoj domov ako svoje kráľovstvo. Tohtoročnou novinkou je prvý ročník podujatia zameraného na modernú a tradičnú architektúru z dreva, ktoré ponesie názov Moderné drevodomy.
 • Pozvánka do Technologického centra Král s.r.o. v Žiline

  Pozývame Vás do nášho Technologického centra v Žiline. Aktuálne stroje, ktoré sú k dispozícii k bližšiemu spoznaniu, nájdete na našej novej webovej stránke: http://www.kral-zilina.sk/technologicke-centrum Teoreticky je každý stroj od každého výrobcu perfektný. To sa dočítate v katalógoch. Ale v praxi sú veľké rozdiely. Či je to komfort obsluhy, bezpečnosť alebo efektivita. Je dobré, že naše technológie môžete odskúšať oveľa skôr, ako budú u vás pracovať.
 • Otvorenie centra kovania Häfele na Slovensku

  Od teraz môžeme ponúknuť slovenským zákazníkom širšiu ponuku, keďže 27. augusta sme oficiálne otvorili nové centrum pre kovanie v Špačinciach. Spolupráca s dodávateľom kovania firmou Häfele bola poňatá seriózne, čo podčiarkla aj účasť zástupcov z nemeckej centrály pána Franka Meyer a Stephanie Kellner. Miroslav Malženický, konateľ JAFHolz Slowakia a Martin Běhounek konateľ Häfele Česko a Slovensko pozdravili hostí a pozvali ich k prehliadke nového centra pre kovanie.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.