Novinka CNC obrábacieho centra Uniteam model U_pro

U_pro je CNC obrábacie centrum ktoré je navrhnuté pre poskytnutie maximálnej flexibility opracovania panelov a masívneho dreva pri výrobe nábytku, dverí, okien a elementov pre nábytkársky priemysel. Široká škála pracovných jednotiek či už v základnom vybavení, alebo z voliteľného príslušenstva nevytvára obmedzenia pri akomkoľvek type výroby s garanciou vysokej produktivity a úrovne kvality opracovania.


Otvorená štruktúra stroja je navrhnutá na zvýšenie precíznosti a štandardov spoľahlivosti počas opracovania bez akýchkoľvek vibrácií. Brushless motory s absolútnymi enkódermi s pohybom na ozubnici s pastorkom na lineárnych vedeniach poskytujú vysokú rýchlosť, akceleráciu a výkonnosť.

Stroj vo svojej výbave môže obsahovať aj systém rýchleho automatického nastavovania ideálnej pozície pracovného stola bez priameho zásahu obsluhy. Jeho vysokú variabilitu vyhotovenia potvrdzuje aj fakt, že stroj môže byť vyhotovený ako 3,4 alebo 5 – osí model.
Elektrovreteno 3 – osého modelu disponuje 9 alebo až 16 kW výkonným motorom s vzduchovým, alebo kvapalinovým systémom chladenia a HSKF systémom upnutia.

Pre umožnenie celkového opracovania obsahuje aj vŕtaciu hlavu s 16 až 32 nezávislými vretenami, pevným pílovým kotúčom v osi X a 10 miestny rotačný zásobník nástrojov. 5 – osé elektrovreteno s výkonom 11 kW s HSK upínaním nástrojov je chladené kvapalinou.

Pre zákazníkov s veľkou variabilitou pracovných operácií a využívania rôznych typov nástrojov v jednom pracovnom cykle stroj môže obsahovať ďalšie zásobníky, či statický na osi Y s 8 pozíciami, alebo rotačné pohybujúce sa po osi X s kapacitou až do 24 pozícií a zároveň pre pílový kotúč s priemerom 350 mm na osi X.

Vďaka dômyselnému prevedeniu otvorenej štruktúry stroj dokáže opracovávať dielec až do šírky 1800 mm, dĺžky 6200 mm a hrúbky 250 mm podľa zvolenej dĺžkovej varianty.
Obsluha vie vďaka nezávislým pracovným plochám v ose X a Y nakladať dielce striedavo na jednu, či druhú stranu a tým ešte viac zvyšovať pracovný výkon stroja.

Súčasťou stroja je aj riadiaci počítač obsahujúci ovládací softvér v slovenskom jazyku, ktorý požaduje minimálne nároky na kvalifikovanosť obsluhy s možnosťou importovania ISO a DXF súborov priamo do stroja, databázou uložených pracovných operácií a mnoho iných pracovných funkcií uľahčujúcich obsluhu stroja.

BRAS, s.r.o.
Na Sihoti 1229/3
Teplička nad Váhom, 013 01

IČO: 46 647 619
DIČ: 2023530443
IČ DPH: SK2023530443

Tel.: +421 41 381 6049
E-mail: bras@bras.sk
Web: www.bras.sk


Author postings BRAS, s.r.o.
 • Novinka CNC obrábacieho centra Uniteam model U_pro

  U_pro je CNC obrábacie centrum ktoré je navrhnuté pre poskytnutie maximálnej flexibility opracovania panelov a masívneho dreva pri výrobe nábytku, dverí, okien a elementov pre nábytkársky priemysel. Široká škála pracovných jednotiek či už v základnom vybavení, alebo z voliteľného príslušenstva nevytvára obmedzenia pri akomkoľvek type výroby s garanciou vysokej produktivity a úrovne kvality opracovania.
 • Spoločnosť BRAS, s.r.o. Vás srdečne pozýva na výstavu WoodTec

  Obchodná spoločnosť BRAS Vás srdečne pozýva na 14. medzinárodný veľtrh drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu WoodTec. Na výstavnej ploche 200 m2 v pavilóne V stánku 108 v termíne od 20. – 23. 10. zákazníkom predstaví široké predajné portfólio pokrokových technologických riešení a noviniek vhodných aj do malých a stredných výrob.
 • Novinky v expozícií Bras : Frézovacie centrum a formátovacia píla

  Spoločnosť Bras s.r.o. je obchodná firma s bohatými skúsenosťami v oblasti predaja, poradenstva a servisu drevoobrábacích strojov, zariadení a technológií. Ponúka stroje od talianskych výrobcov, ktorí vo svojom obore patria medzi absolútnu špičku, čo dokazuje aj množstvo vlastných technologických patentov.
 • Formátovacia píla s výhodami nárezového centra Concept 350

  Taliansky výrobca Paoloni Fimal predstavuje nový pohľad na formátovanie plošného materiálu. Formátovacia píla CONCEPT 350 Vám ponechá možnosť práce tradičným spôsobom avšak omnoho efektívnejšie. Kompaktné rozmery Vám ušetria miesto a integrované výhody nárezového centra Vás posunú o krok vpred, pred Vašu konkurenciu.
 • Aj VAŠA olepovačka hrán môže byť vybavená systémom na bezšpárové olepovanie

  Stále zvyšujúce sa nároky na kvalitu a dizajn nábytku prispievajú k vývoju nových technológii. Spoločnosť Schugoma vyvinula zariadenie „HOT-AIR-SYSTEM“, ktoré vďaka použitiu horúceho vzduchu a laserových koextrudovaných hrán dokáže spojiť hranu s dielcom polymérom bez použitia lepidla.
You might also interested in
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.