Spoločnosť BRAS, s.r.o. Vás srdečne pozýva na výstavu WoodTec

Obchodná spoločnosť BRAS Vás srdečne pozýva na 14. medzinárodný veľtrh drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu WoodTec. Na výstavnej ploche 200 m2 v pavilóne V stánku 108 v termíne od 20. – 23. 10. zákazníkom predstaví široké predajné portfólio pokrokových technologických riešení a noviniek vhodných aj do malých a stredných výrob.
U_tekU_tek
Point 2Point 2
Point K2Point K2
Fast F600-23Fast F600-23
Smart 600-23 EVOSmart 600-23 EVO
Concept 350Concept 350
Modely vystavovaných strojov sa vyznačujú veľkou výrobnou flexibilitou a jednoduchosťou ovládania, ako hlavných požiadaviek pri zákazkovej výrobe nábytku plnú modelov atypických tvarov a rozmerov.

Klasické CNC stroje bude na výstave zastupovať nový model 3 osého CNC centra U_tek z výrobnej dielne talianskej spoločnosti Uniteam.
Pracovné pole stroja je rozdelené do 2 nezávislých zón umožňujúcich striedavé nakladanie (kyvadlová produkcia) a vykladanie materiálu pre ešte väčšie kapacitné využitie.
Vo svojom technickom vybavení ponúka multifunkčnú vŕtaciu jednotku vybavenú 10 vertikálnymi a 6 horizontálnymi vretenami, ktoré dopĺňa pílový kotúč. Bezproblémové opracovanie všetkých typov nábytkových dielcov zabezpečuje ešte vertikálne frézovacie elektro-vreteno s upínacím mechanizmom HSK 63F s automatickou výmenou nástrojov riadenou senzorom. Zákazník určite privíta aj statický 8 miestny zásobník nástrojov pre rôzne typy opracovania.

Pre zákazníkov, ktorí vo svojej výrobnej dielni bojujú o každý cm2 pracovného priestoru budú vystavované dva modely vŕtacích, drážkovacích a frézovacích CNC centier s modelovým označením Point 2Point K2 od talianskeho výrobcu Vitap, ktoré sa vďaka svojej kompaktnosti zmestia do každej výrobnej haly.
Tieto stroje pracujúce na princípe priebežného prechodu dielca cez stroj ponúkajú opracovanie dielcov neobmedzených dĺžkových rozmerov a šírkou až 1100 mm. Výkonné frézovacie vretená spolu s patentovanými spôsobmi posuvov na týchto strojoch dávajú možnosť frézovania aj tých najnáročnejších tvarovaných dielcov ako čelá zásuviek, dvierka kuchynských liniek, či rôzne atypické tvary zložitých oblukov.

Stroje určené na olepovanie hrán budú zastúpené dvomi modelmi automatických olepovačiek od talianskej spoločnosti Fravol.
Prvý model Fast 600-23 vo vybavení so servomotorickým ovládaním bude mať svoju česko-slovenskú premiéru. Jednoduché ovládanie a nastavovanie stroja cez 10,7“ dotykovú obrazovku LED technológie. Stroj disponuje množstvom patentovaných technológií, ktoré uľahčujú prácu a zdokonaľujú opracovanie nábytkových dielcov ako napríklad špeciálna profilová fréza so sklonom 30°/R1 – R3/0°.
Samozrejmosťou je aj patentovaná zaobľovacia jednotka „FAST1“, ktorá sa jednoducho prispôsobí rôznym profilom panelu bez úprav, alebo konkrétneho nastavovania a vždy pracuje na všetkých 4 stranách panela počas jeho posuvu, čo vytvára excelentné dokončenie v spojoch.

Druhým modelom z vystavovaných olepovačiek hrán bude model Smart 600-23 EVO.
V porovnaní s modelom Fast 600-23 väčší a výkonnejší stroj. Rovnaký spôsob ovládania a nastavovania stroja cez veľkú obrazovku priehľadne zobrazuje obsluhe všetky potrebné informácie. Dokáže opracovať panely hrúbky až 80 mm pri posuvnej rýchlosti až 18 m/min. Jeho výkonnosť a univerzálnosť dokazuje aj možnosť nalepovania hrany do hrúbky až 12 mm s použitím lepidla podľa výberu obsluhy a to buď v patrónoch, alebo zrnách vďaka univerzálnej patentovanej jednotke lepenia. Obsahuje patentovanú zaobľovaciu jednotku „SYNCRO 1“ s posuvom a otáčaním 2 elektronicky riadenými synchronizovanými motormi vhodného výkonu. Spolu s ďalšími vhodne umiestnenými jednotkami zaručuje profesionálne opracovanie dielcov.

Posledným vystavovaným strojom na výstave WoodTec bude formátovacia píla s výhodami nárezového centra Concept 350 od spoločnosti Paoloni Fimal.
Tento stroj predstavuje nový pohľad na formátovanie plošného materiálu.
Formátovacia píla CONCEPT 350 Vám ponechá možnosť práce tradičným spôsobom avšak omnoho efektívnejšie. Kompaktné rozmery Vám ušetria miesto a integrované výhody nárezového centra Vás posunú o krok vpred, pred Vašu konkurenciu. Dostupný je v troch dĺžkových variantoch podľa požiadavky zákazníka a vyznačuje sa vysokou bezpečnosťou vďaka prítlačnej lište po celej dĺžke rezu a zároveň zaisťuje vysokú stabilitu dielca. Ideálny je aj formátovanie nerovného - zvlneného tenkého materiálu. Ako všetky formátovacie píly vyššej kvality aj model Concept disponuje možnosťou naklápania pílového kotúča. Kotúč sa nakláňa automaticky od 0 do 46° s nastavením na ovládacom paneli a digitálnym čítaním. Pevné teleskopické pravítko predĺžiteľné až do 2400 mm (3200 mm na vyžiadanie) s dvomi mechanickými dorazmi (jeden sklápací), nainštalovaný na veľkom stole čím sa získa dostačujúca podpora pre panel. Na vyžiadanie môžu byť dorazy vybavené digitálnym displejom.
Zadné motorizované a programovateľné vodítka s dvojitým dorazom a možnosťou otáčania (systém úspory priestoru). Vo voliteľnom príslušenstve stroj obsahuje aj uhlové pravítko pre uhlové rezy s mechanickým čítaním uhlov+/- 50° a rozšírením až 2400mm. Na vyžiadanie tiež môže byť vybavený digitálnym displejom pre digitálne odčítanie uhlov a/alebo párom digitálnym dorazov pre jednoduchšie čítanie kvót. Progresívnosť tohto stroja je podporená dotykovým ovládacím displejom s optimalizáciou a nárezovým plánom čo ešte viac približuje tento stroj výhodám nárezového centra no s cenou porovnateľnou ku klasickým formátovacím pílam.

Spoločnosť Bras s.r.o. s radosťou uvíta každého zákazníka vo svojom stánku, kde mu tím našich predajcov a technikov poskytne relevantné informácie nie len o vystavovaných strojoch, ale i o predajnom portfóliu spoločnosti, ktoré pokrýva potreby stolárskych dielni i veľkých výrobných spoločnosti.

BRAS, s.r.o.
Na Sihoti 1229/3
Teplička nad Váhom, 013 01

IČO: 46 647 619
DIČ: 2023530443
IČ DPH: SK2023530443

Tel.: +421 41 381 6049
E-mail: bras@bras.sk
Web: www.bras.sk


Author postings BRAS, s.r.o.
 • Novinka CNC obrábacieho centra Uniteam model U_pro

  U_pro je CNC obrábacie centrum ktoré je navrhnuté pre poskytnutie maximálnej flexibility opracovania panelov a masívneho dreva pri výrobe nábytku, dverí, okien a elementov pre nábytkársky priemysel. Široká škála pracovných jednotiek či už v základnom vybavení, alebo z voliteľného príslušenstva nevytvára obmedzenia pri akomkoľvek type výroby s garanciou vysokej produktivity a úrovne kvality opracovania.
 • Spoločnosť BRAS, s.r.o. Vás srdečne pozýva na výstavu WoodTec

  Obchodná spoločnosť BRAS Vás srdečne pozýva na 14. medzinárodný veľtrh drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu WoodTec. Na výstavnej ploche 200 m2 v pavilóne V stánku 108 v termíne od 20. – 23. 10. zákazníkom predstaví široké predajné portfólio pokrokových technologických riešení a noviniek vhodných aj do malých a stredných výrob.
 • Novinky v expozícií Bras : Frézovacie centrum a formátovacia píla

  Spoločnosť Bras s.r.o. je obchodná firma s bohatými skúsenosťami v oblasti predaja, poradenstva a servisu drevoobrábacích strojov, zariadení a technológií. Ponúka stroje od talianskych výrobcov, ktorí vo svojom obore patria medzi absolútnu špičku, čo dokazuje aj množstvo vlastných technologických patentov.
 • Formátovacia píla s výhodami nárezového centra Concept 350

  Taliansky výrobca Paoloni Fimal predstavuje nový pohľad na formátovanie plošného materiálu. Formátovacia píla CONCEPT 350 Vám ponechá možnosť práce tradičným spôsobom avšak omnoho efektívnejšie. Kompaktné rozmery Vám ušetria miesto a integrované výhody nárezového centra Vás posunú o krok vpred, pred Vašu konkurenciu.
 • Aj VAŠA olepovačka hrán môže byť vybavená systémom na bezšpárové olepovanie

  Stále zvyšujúce sa nároky na kvalitu a dizajn nábytku prispievajú k vývoju nových technológii. Spoločnosť Schugoma vyvinula zariadenie „HOT-AIR-SYSTEM“, ktoré vďaka použitiu horúceho vzduchu a laserových koextrudovaných hrán dokáže spojiť hranu s dielcom polymérom bez použitia lepidla.
You might also interested in
 • Nové Wood-Mizer pily, omítačky a tvarovačky na LIGNA 2019

  Na veletrhu LIGNA 2019 předvede Wood-Mizer novou paletu tvarovaček/srovnávaček a nových pil pro vysoce produktivní podniky i pro začínající podnikatele.
 • Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2017

  S řadou nových výrobků pro první představení světovému dřevařskému průmyslu, byla LIGNA 2017 pro Wood-Mizer velice významná a největší světová výstava zpracování dřeva nezklamala – výsledkem je nejlepší zkušenost pro firmu Wood-Mizer na tomto veletrhu za posledních 10 let.
 • Pozvánka - Deň nábytkárskych technológií v praxi II. alebo Ako vyrobiť nábytok za 30 minút?

  Vážení priatelia z drevárskej a nábytkárskej branže, dovoľujeme si Vás touto cestou pozvať na Deň nábytkárskych technológií v praxi II, ktorý sa uskutoční dňa 25. mája 2016 od 9:00 hod do 16:00 hod v Bratislave.
 • Vynikajúca prezentácia na výstave HOLZ-HANDWERK 2016 Norimberg

  Na takmer 1.600 m² výstavnej plochy sa mohli odborný návštevníci presvedčiť o najnovšom vývoji a inováciách, ktoré HOLZ-HER prináša v oblasti strojov pre olepovanie hrán vrátane využívania laserových hrán, CNC technológiách, nárezových centrách vrátane automatického skladu platňového materiálu.
 • Dny otevřených dveří INTOREX

  S potěšením si Vás dovolujeme informovat, že ve dnech 16. a 17. června 2016 proběhne ve společnosti INTOREX den otevřených dveří společně s představením nově vybudovaného výrobního závodu ve městě Torreló, poblíž Barcelony ve Španělsku.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.