Novinky v expozícií Bras : Frézovacie centrum a formátovacia píla

Spoločnosť Bras s.r.o. je obchodná firma s bohatými skúsenosťami v oblasti predaja, poradenstva a servisu drevoobrábacích strojov, zariadení a technológií. Ponúka stroje od talianskych výrobcov, ktorí vo svojom obore patria medzi absolútnu špičku, čo dokazuje aj množstvo vlastných technologických patentov.

Concept 350Concept 350
Point K2Point K2
Už pri svojej premiérovej účasti na veľtrhu WOOD-TEC predstaví radu profesionálnych strojov ako olepovačky hrán od spoločnosti Fravol, CNC vŕtacie a frézovacie centrá od spoločnosti Vitap a progresívnu formátovaciu pílu Concept 350 od spoločnosti Paoloni Fimal, ktorá predstavuje nový pohľad na formátovanie aglomerovaných materiálov a masívneho dreva.

Svoju českú a slovenskú premiéru bude mať na výstave WOOD-TEC formátovacia píla s výhodami nárezového centra Concept 350, ktorá ponecháva možnosť práce tradičným spôsobom avšak omnoho efektívnejšie. Kompaktné rozmery ušetria miesto v dielni a integrované výhody nárezového centra Vás posunú o krok vpred pred Vašu konkurenciu. Stroj je vyrábaný v troch dĺžkových variantoch pre ešte väčšiu variabilitu presne podľa potrieb zákazníka. Vďaka prítlačnej lište po celej dĺžke rezu sa stroj vyznačuje veľkou bezpečnosťou a zároveň zaisťuje vysokú stabilitu dielca, čo je možné využiť aj pri poreze nerovného - tenkého zvlneného materiálu. Concept 350 disponuje možnosťou naklápania pílového kotúča až do uhla 46° automaticky cez digitálny displej.

Využiteľnosť stroja zvyšuje aj stôl s uhlovým pravítkom pre porez materiálu v rôznych uhloch. Taktiež je vybavený snímacím systémom na automatické určenie šírky formátovaného panelu a následného umiestnenia pílového vozíka do jeho blízkosti čo zabráni čakaniu na prázdne rezy a prispeje k úspore času. Jednoduché ovládanie stroja na mobilnom pulte s núdzovým tlačidlom a PLC s pamäťou až 99 programov uspokojí aj toho najnáročnejšieho zákazníka. Ovládací panel tiež obsahuje potenciometer na reguláciu rýchlosti pílového vozíka, ktorá môže dosahovať až 40 m/min, čo len potvrdzuje popis tohto stroja ako veľmi progresívnej technológie.

Druhou horúcou predstavovanou novinkou je frézovacie centrum pod označením Point K2, ktorá z linky výrobného závodu vyšla len v máji tohto roku. Point K2 je technologickou odpoveďou spoločnosti na špecifické požiadavky pri tvarovanom frézovaní dielcov, kde využíva výkonné 3,6 kW frézovacie vreteno aj pre tie najnáročnejšie typy opracovania. Inovatívne elektronické CNC centrum s priechodným posuvom dielcov s neobmedzenou dĺžkou opracovania a možnosťou automatického vrátenia späť obsluhe po ukončení obrábacieho procesu taktiež ponúka možnosť drážkovania kotúčom s priemerom 100 mm, vŕtania deviatimi nezávislými vertikálnymi vretenami spolu so 6 horizontálnymi vretenami v smeroch X a Y s jednoduchou výmenou nástrojov, ktoré dokážu opracovávať 5 strán v jednom výrobnom cykle. Pohyb materiálu je zabezpečený pomocou patentovanej technológie dvojitého dynamického transportu, ktorý umožňuje kontinuálny prechod počas opracovania bez prerušenia pohybu. Dve klieštiny zabezpečujú maximálnu fixáciu bez akéhokoľvek nežiaduceho pohybu materiálu počas náročného tvarového opracovania. Jednoduché nastavovanie a ovládanie stroja umožňuje moderný programovací softvér prehľadné zobrazený na 19“ LCD monitore pomocou širokej klávesnice a optickej myši. Vďaka už spomínanému vybaveniu a výkonnostným charakteristikám stroj bez akýchkoľvek komplikácií, či zníženia vysokej kvality opracovania dokáže vytvárať aj tak náročné dielce ako dvierka kuchynských liniek, čelá zásuviek, mriežky a i.

Spoločnosť Bras s.r.o. s radosťou uvíta každého zákazníka vo svojom stánku, kde mu tím našich predajcov a technikov poskytne relevantné informácie nie len o vystavovaných strojoch, ale i o predajnom portfóliu spoločnosti, ktoré pokrýva potreby stolárskych dielni i veľkých výrobných spoločnosti.

BRAS, s.r.o.
Na Sihoti 1229/3
Teplička nad Váhom, 013 01

IČO: 46 647 619
DIČ: 2023530443
IČ DPH: SK2023530443

Tel.: +421 41 381 6049
E-mail: bras@bras.sk
Web: www.bras.sk


Author postings BRAS, s.r.o.
 • Novinka CNC obrábacieho centra Uniteam model U_pro

  U_pro je CNC obrábacie centrum ktoré je navrhnuté pre poskytnutie maximálnej flexibility opracovania panelov a masívneho dreva pri výrobe nábytku, dverí, okien a elementov pre nábytkársky priemysel. Široká škála pracovných jednotiek či už v základnom vybavení, alebo z voliteľného príslušenstva nevytvára obmedzenia pri akomkoľvek type výroby s garanciou vysokej produktivity a úrovne kvality opracovania.
 • Spoločnosť BRAS, s.r.o. Vás srdečne pozýva na výstavu WoodTec

  Obchodná spoločnosť BRAS Vás srdečne pozýva na 14. medzinárodný veľtrh drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu WoodTec. Na výstavnej ploche 200 m2 v pavilóne V stánku 108 v termíne od 20. – 23. 10. zákazníkom predstaví široké predajné portfólio pokrokových technologických riešení a noviniek vhodných aj do malých a stredných výrob.
 • Novinky v expozícií Bras : Frézovacie centrum a formátovacia píla

  Spoločnosť Bras s.r.o. je obchodná firma s bohatými skúsenosťami v oblasti predaja, poradenstva a servisu drevoobrábacích strojov, zariadení a technológií. Ponúka stroje od talianskych výrobcov, ktorí vo svojom obore patria medzi absolútnu špičku, čo dokazuje aj množstvo vlastných technologických patentov.
 • Formátovacia píla s výhodami nárezového centra Concept 350

  Taliansky výrobca Paoloni Fimal predstavuje nový pohľad na formátovanie plošného materiálu. Formátovacia píla CONCEPT 350 Vám ponechá možnosť práce tradičným spôsobom avšak omnoho efektívnejšie. Kompaktné rozmery Vám ušetria miesto a integrované výhody nárezového centra Vás posunú o krok vpred, pred Vašu konkurenciu.
 • Aj VAŠA olepovačka hrán môže byť vybavená systémom na bezšpárové olepovanie

  Stále zvyšujúce sa nároky na kvalitu a dizajn nábytku prispievajú k vývoju nových technológii. Spoločnosť Schugoma vyvinula zariadenie „HOT-AIR-SYSTEM“, ktoré vďaka použitiu horúceho vzduchu a laserových koextrudovaných hrán dokáže spojiť hranu s dielcom polymérom bez použitia lepidla.
You might also interested in
 • Nové Wood-Mizer pily, omítačky a tvarovačky na LIGNA 2019

  Na veletrhu LIGNA 2019 předvede Wood-Mizer novou paletu tvarovaček/srovnávaček a nových pil pro vysoce produktivní podniky i pro začínající podnikatele.
 • Wood-Mizer na veletrhu LIGNA 2017

  S řadou nových výrobků pro první představení světovému dřevařskému průmyslu, byla LIGNA 2017 pro Wood-Mizer velice významná a největší světová výstava zpracování dřeva nezklamala – výsledkem je nejlepší zkušenost pro firmu Wood-Mizer na tomto veletrhu za posledních 10 let.
 • Pozvánka - Deň nábytkárskych technológií v praxi II. alebo Ako vyrobiť nábytok za 30 minút?

  Vážení priatelia z drevárskej a nábytkárskej branže, dovoľujeme si Vás touto cestou pozvať na Deň nábytkárskych technológií v praxi II, ktorý sa uskutoční dňa 25. mája 2016 od 9:00 hod do 16:00 hod v Bratislave.
 • Vynikajúca prezentácia na výstave HOLZ-HANDWERK 2016 Norimberg

  Na takmer 1.600 m² výstavnej plochy sa mohli odborný návštevníci presvedčiť o najnovšom vývoji a inováciách, ktoré HOLZ-HER prináša v oblasti strojov pre olepovanie hrán vrátane využívania laserových hrán, CNC technológiách, nárezových centrách vrátane automatického skladu platňového materiálu.
 • Dny otevřených dveří INTOREX

  S potěšením si Vás dovolujeme informovat, že ve dnech 16. a 17. června 2016 proběhne ve společnosti INTOREX den otevřených dveří společně s představením nově vybudovaného výrobního závodu ve městě Torreló, poblíž Barcelony ve Španělsku.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.