WOOD-TEC se stává česko-slovenským veletrhem

Přípravy na mezinárodní veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC, který se uskuteční od úterý 20. do pátku 23. října na brněnském výstavišti, vrcholí. V letošním roce je patrný výrazný nárůst zájmu vystavovatelů o účast na tomto česko-slovenském dřevařském veletrhu, a to hlavně v segmentu stroje, nástroje a zařízení.
Tento svátek milovníků dřeva opět potvrzuje svoji jedinečnou pozici mezi veletrhy v oboru dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu v České republice, ale i na Slovensku, o čemž svědčí zvýšený zájem slovenský firem o účast. WOOD-TEC se stává česko-slovenským veletrhem a hlavním prezentačním místem v oboru dřevozpracujícího a nábytkářského průmyslu.
Zájem společností ze Slovenska prezentovat na tomto veletrhu postupně roste. Letos bude plocha, na které se představí slovenské firmy, pětkrát větší než na minulém ročníku. Půjde o největší zahraniční prezentaci na letošním veletrhu WOOD-TEC.
Na druhém místě se z hlediska velikosti plochy drží Německo (165m2).

WOOD-TEC hlásí téměř vyprodané pavilony


Již nyní je kompletně vyprodán pavilon V, kde se budou prezentovat stroje, nástroje a zařízení, zbývají poslední volná místa v pavilonu F. Na veletrhu se bude prezentovat více než 161 značek (stav k 3.9.), což je oproti minulému ročníku nárůst (v roce 2013 se představilo celkem 141 světových značek).
Kompletní seznam prezentovaných značek je k dispozici na webových stránkách veletrhu www.wood-tec.cz.
Pavilon V bude tedy letos patřit strojům a nástrojům. V pavilonu F, který bude hlavní vstupní branou na veletrhu WOOD-TEC, bude tato prezentace pokračovat a naváže na expozice strojů, nástrojů, zařízení, materiálů a komponentů určeného pro nábytkářský průmysl. V pavilonu F bude zároveň probíhat letošní hlavní novinka veletrhu - WOOD-TEC ARENA.

WOOD-TEC ARENA – centrum dění veletrhu WOOD-TEC


Vystavovatelé, kteří doposud váhají z účastí, mají poslední možnost se přihlásit a prezentovat se v rámci pavilonu F, a to buď formou vlastní prezentace, tedy výstavního stánku či v rámci právě zmíněné WOOD-TEC ARENY. WOOD-TEC ARENA bude centrem odborného programu. Jedná se o nový prezentační prostor s pódiem, vybavený videoprojekcí a audiovizuální technikou. Navazovat bude hlediště pro 80 - 150 posluchačů. Dále zde bude k dispozici meeting point a kavárna, to vše s wi-fi připojením. Součástí WOOD-TEC ARENY bude i tiskové středisko, takže veškeré informace, které se zde budou prezentovat, budou okamžitě k dispozici odborným novinářům.

V rámci WOOD-TEC ARENY proběhne vyhlášení výsledků soutěže TOP EXPONÁT veletrhu v kategoriích Produkt, Technologie a Služba. WOOD-TEC ARENA v pavilonu F bude centrem dění a nabízí vystavovatelům zdarma navýšit a zefektivnit účast na veletrhu, oslovit jinou formou a více odborných návštěvníků, pozvat je do expozice. Navázat a získat nové kontakty, upevnit obchodní vztahy a popřípadě uzavřít i nové kontrakty.
Vystavovatelé zde budou mít možnost zdarma prezentovat nové technologie a materiály formou přednášky, prezentace či praktických ukázek nebo formou workshopu. Proběhnou zde semináře a přednášky na aktuální témata (financování, dotační programy, změny v legislativě, odborné poradenství). To vše budou moci zdarma využít všichni vystavovatelé veletrhu, stačí pouze vyplnit a zaslat přihlášku.
Ta je k dispozici na www.wood-tec.cz.

Pro společnosti, které se letos veletrhu neúčastní s vlastní expozicí, nabízí WOOD-TEC ARENA možnost být na veletrhu, být vidět a slyšet. Vyzkoušet si oslovit nové zákazníky a porozhlédnout se po veletrhu, a do budoucna pak zvážit možnosti prezentace. Podmínky pro účast nevystavujících firem, odborných asociací a institucí včetně přihlášky do WOOD-TEC ARENY jsou k dispozici na webových stránkách www.wood-tec.cz.


Author postings WOOD-TEC Veletrhy Brno
 • Šestnáctý ročník veletrhu WOOD-TEC proběhne v roce 2020

  Na základě vývoje jednání se Svazem výrobců a dovozců dřevozpracujících strojů a zařízení a Svazem výrobců dřevozpracujících strojů a zařízení bylo ze strany Veletrhů Brno a.s. rozhodnuto o přeložení veletrhu na rok 2020.
 • WOOD-TEC potvrdil svou pozici nejdůležitější dřevařské a nábytkářské události pro Česko a Slovensko - předběžná záverečná zpráva

  Automatizace, robotizace a digitalizace ve zpracování dřeva a výrobě nábytku – to jsou hlavní trendy, které představil patnáctý ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC, který je zaštítěn podporou světového sdružení EUMABOIS. Právě zaměření na průmysl 4.0 odráží poptávku zpracovatelů dřeva a nábytkářů, kteří řeší způsob zvládání zakázek při aktuálním nedostatku kvalifikovaných pracovních sil.
 • WOOD-TEC 2017: vrací se WOOD-TEC aréna, novinkou bude exponátová soutěž

  V pořadí již 15. ročník Mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC proběhne na brněnském výstavišti od 31. 10. do 3. 11. 2017. Jedná se o nejdůležitější veletrh pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl v České republice a na Slovensku.
 • WOOD-TEC 2015 – efektivní místo pro Vaši prezentaci

  Přípravy na 14.ročník dřevařského veletrhu WOOD-TEC jsou již v plném proudu. Od úterý 20.října do pátku 23.října bude brněnské výstaviště patřit opět všem milovníkům dřeva. Představí se zde celá řada firem a společností, které budou prezentovat široké portfólio výrobků, ať již strojů, nástrojů, materiálů či zařízení pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl.
 • Výrobě nábytku v ČR se v poslední době daří.

  Ve dnech 20. až 23. října se na brněnském výstavišti uskuteční již 14. ročník mezinárodního veletrhu pro dřevozpracující a nábytkářský průmysl WOOD-TEC. Více než 200 firem a 190 světových značek se bude prezentovat v pavilonech V a F a přilehlých volných plochách. Nábytkářskému průmyslu bude patřit pavilon F. Výrobě nábytku v České republice se v poslední době daří. Ukazují to i nejnovější statistická data zveřejněná Asociací českých nábytkářů (AČN).
You might also interested in
 • ČIERNY BALOG: Pripravujú pietny akt venovaný obetiam lesov

  V tomto roku pribudlo na Symbolickom lesníckom cintoríne vo Vydrovskej doline pri Čiernom Balogu 26 tabuliek s menami zosnulých
 • Slovenský nábytok získal ocenenie

  Hodnotiteľská komisia výstavy nábytku Moddom ocenila kvalitné vyhotovenie kuchýň Decodom, pôsobivý odkaz na minulosť prostredníctvom retro kuchyne a efektívne využitie komunikačných aktivít k príprave veľtrhu.
 • Veľtrh Nábytok a bývanie v Nitre predstaví drevodomy

  Novinky a trendy v oblasti bývania predstaví 26. ročník veľtrhu Nábytok a bývanie, ktorý bude od 8. do 13. marca na Výstavisku Agrokomplex v Nitre. Jeho hlavnou témou bude dôležitosť pocitu vnímať svoj domov ako svoje kráľovstvo. Tohtoročnou novinkou je prvý ročník podujatia zameraného na modernú a tradičnú architektúru z dreva, ktoré ponesie názov Moderné drevodomy.
 • Pozvánka do Technologického centra Král s.r.o. v Žiline

  Pozývame Vás do nášho Technologického centra v Žiline. Aktuálne stroje, ktoré sú k dispozícii k bližšiemu spoznaniu, nájdete na našej novej webovej stránke: http://www.kral-zilina.sk/technologicke-centrum Teoreticky je každý stroj od každého výrobcu perfektný. To sa dočítate v katalógoch. Ale v praxi sú veľké rozdiely. Či je to komfort obsluhy, bezpečnosť alebo efektivita. Je dobré, že naše technológie môžete odskúšať oveľa skôr, ako budú u vás pracovať.
 • Otvorenie centra kovania Häfele na Slovensku

  Od teraz môžeme ponúknuť slovenským zákazníkom širšiu ponuku, keďže 27. augusta sme oficiálne otvorili nové centrum pre kovanie v Špačinciach. Spolupráca s dodávateľom kovania firmou Häfele bola poňatá seriózne, čo podčiarkla aj účasť zástupcov z nemeckej centrály pána Franka Meyer a Stephanie Kellner. Miroslav Malženický, konateľ JAFHolz Slowakia a Martin Běhounek konateľ Häfele Česko a Slovensko pozdravili hostí a pozvali ich k prehliadke nového centra pre kovanie.
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.