Formátovacia píla s výhodami nárezového centra Concept 350

Taliansky výrobca Paoloni Fimal predstavuje nový pohľad na formátovanie plošného materiálu.
Formátovacia píla CONCEPT 350 Vám ponechá možnosť práce tradičným spôsobom avšak omnoho efektívnejšie. Kompaktné rozmery Vám ušetria miesto a integrované výhody nárezového centra Vás posunú o krok vpred, pred Vašu konkurenciu.

Concept 350Concept 350
Pevné teleskopické pravítkoPevné teleskopické pravítko
Uhlové pravítkoUhlové pravítko
Pohyblivý ovládací panelPohyblivý ovládací panel
Dotykový ovládací displej s optimalizáciouDotykový ovládací displej s optimalizáciou
Základná konštrukcia je vyrobená pomocou číslicovo riadeného stroja s jedným polohovaním pre zaistenie rovinnosti a pravouhlosti všetkých rozmerov. Nastavovanie hĺbky drážky, alebo rezania sa vykonáva jednoducho otáčaním skrutky s číselným počítadlom na desatinné čiarky.

Concept je vybavený snímacím systémom panelu pre automatické určenie šírky pre nastavenie pílového kotúča v blízkosti konca samotného panelu aby sa zabránilo čakaniu na prázdne rezy a tým vytvorila následná úspora času.
Stroj sa vyznačuje vysokou bezpečnosťou vďaka prítlačnej lište po celej dĺžke rezu a zároveň zaisťuje vysokú stabilitu dielca. Ideálny je aj pre porez nerovného a tenkého materiálu.
Ako všetky formátovacie píly vyššej kvality aj model Concept disponuje možnosťou naklápania pílového kotúča. Kotúč sa môže nakloniť od 0 do 46° automaticky cez digitálny displej.

Pohyblivý ovládací panel uložený na podstavci je ľahko premiestniteľný do každej pracovnej oblasti na prednej a zadnej strane stroja. Vybavený Plc s pamäťou až 99 programov, ovládaním až 3 osí s nezávislým displejom pre zadné vedenie, sklonu kotúča a presahu pílového kotúča (na vyžiadanie).
Na ovládacom paneli sa nachádzajú štart tlačidlá pre polohovanie osí, volič 3 pozícií ktorý umožňuje vybrať si funkciu iba drážkovania, drážkovania a rezania a len rezania pre optimalizáciu cyklu. Potenciometer pre nastavovanie rýchlosti pílového vozíka.

Pevné teleskopické pravítko predĺžiteľné až do 2400 mm (3200 mm na vyžiadanie) s dvomi mechanickými dorazmi (jeden sklápací), nainštalovaný na veľkom stole čím sa získa dostačujúca podpora pre panel. Na vyžiadanie môžu byť dorazy vybavené digitálnym displejom.
Zadné motorizované a programovateľné vodítka s dvojitým dorazom a možnosťou otáčania (systém úspory priestoru). Vďaka jeho inovatívnemu systému s nezávislým ovládaním každého dorazu v závislosti na požadovanej veľkosti. Vzdialenosť 420 mm medzi dvoma dorazmi umožňuje mať platnú podporu pre paralelné rezy.
Štandardne poskytuje rýchlo odnímateľné a ľahko presúvateľné stoly umiestniteľné ako na prednú tak aj na zadnú časť stroja ako podporu pre veľké panely. Na vyžiadanie môže byť stroj vybavený aj nadštandardným počtom stolov a taktiež zariadením pre paralelné rezy s mechanickou vizualizáciou s jedným dorazom s mechanickým digitálnym displejom (až do 900mm).

Vo voliteľnom príslušenstve stroj obsahuje aj uhlové pravítko pre uhlové rezy s mechanickým čítaním uhlov+/- 50° a rozšírením až 2400mm. Na vyžiadanie tiež môže byť vybavený digitálnym displejom pre digitálne odčítanie uhlov a/alebo párom digitálnym dorazov pre jednoduchšie čítanie kvót.

Už čoskoro - dotykový ovládací displej s optimalizáciou a nárezovým plánom čo ešte viac priblíži tento stroj výhodám nárezového centra no s cenou porovnateľnou s klasickými formátovacími pílami.

V priloženom videu si môžete pozrieť túto progresívnu technológiu pri práci :


V prípade záujmu o bližšie informácie nás neváhajte kontaktovať

BRAS, s.r.o.
Na Sihoti 1229/3
Teplička nad Váhom, 013 01

IČO: 46 647 619
DIČ: 2023530443
IČ DPH: SK2023530443

Tel.: +421 41 381 6049
E-mail: bras@bras.sk
Web: www.bras.sk


Author postings BRAS, s.r.o.
 • Novinka CNC obrábacieho centra Uniteam model U_pro

  U_pro je CNC obrábacie centrum ktoré je navrhnuté pre poskytnutie maximálnej flexibility opracovania panelov a masívneho dreva pri výrobe nábytku, dverí, okien a elementov pre nábytkársky priemysel. Široká škála pracovných jednotiek či už v základnom vybavení, alebo z voliteľného príslušenstva nevytvára obmedzenia pri akomkoľvek type výroby s garanciou vysokej produktivity a úrovne kvality opracovania.
 • Spoločnosť BRAS, s.r.o. Vás srdečne pozýva na výstavu WoodTec

  Obchodná spoločnosť BRAS Vás srdečne pozýva na 14. medzinárodný veľtrh drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu WoodTec. Na výstavnej ploche 200 m2 v pavilóne V stánku 108 v termíne od 20. – 23. 10. zákazníkom predstaví široké predajné portfólio pokrokových technologických riešení a noviniek vhodných aj do malých a stredných výrob.
 • Novinky v expozícií Bras : Frézovacie centrum a formátovacia píla

  Spoločnosť Bras s.r.o. je obchodná firma s bohatými skúsenosťami v oblasti predaja, poradenstva a servisu drevoobrábacích strojov, zariadení a technológií. Ponúka stroje od talianskych výrobcov, ktorí vo svojom obore patria medzi absolútnu špičku, čo dokazuje aj množstvo vlastných technologických patentov.
 • Formátovacia píla s výhodami nárezového centra Concept 350

  Taliansky výrobca Paoloni Fimal predstavuje nový pohľad na formátovanie plošného materiálu. Formátovacia píla CONCEPT 350 Vám ponechá možnosť práce tradičným spôsobom avšak omnoho efektívnejšie. Kompaktné rozmery Vám ušetria miesto a integrované výhody nárezového centra Vás posunú o krok vpred, pred Vašu konkurenciu.
 • Aj VAŠA olepovačka hrán môže byť vybavená systémom na bezšpárové olepovanie

  Stále zvyšujúce sa nároky na kvalitu a dizajn nábytku prispievajú k vývoju nových technológii. Spoločnosť Schugoma vyvinula zariadenie „HOT-AIR-SYSTEM“, ktoré vďaka použitiu horúceho vzduchu a laserových koextrudovaných hrán dokáže spojiť hranu s dielcom polymérom bez použitia lepidla.
You might also interested in
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.