Aj VAŠA olepovačka hrán môže byť vybavená systémom na bezšpárové olepovanie

Stále zvyšujúce sa nároky na kvalitu a dizajn nábytku prispievajú k vývoju nových technológii. Spoločnosť Schugoma vyvinula zariadenie „HOT-AIR-SYSTEM“, ktoré vďaka použitiu horúceho vzduchu a laserových koextrudovaných hrán dokáže spojiť hranu s dielcom polymérom bez použitia lepidla.

Ručné agregátyRučné agregáty
KSDKSD
Olepovačka hrán Fravol Fast s jednotkou SchugomaOlepovačka hrán Fravol Fast s jednotkou Schugoma
Tvarová olepovačka Vitap Eclipse s jednotkou SchugomaTvarová olepovačka Vitap Eclipse s jednotkou Schugoma
Diagram závislosti posuvnej rýchlosti na šírke hranyDiagram závislosti posuvnej rýchlosti na šírke hrany
Hrany sú dvojvrstvové, pričom funkčná farebne zladená polymérová vrstva je na zadnej strane. Pomocou horúceho vzduchu sa funkčná vrstva roztaví a polymér sa spojí s dielcom. Výsledok: perfektný, trvalý spoj bez špáry a výrazne zvýšená odolnosť na zmeny vlhkosti a tepla.

Dobrou správou je, že technológiou horúceho vzduchu môžu byť doplnené i staršie olepovačky hrán bez výrazného zásahu do stroja. Všetky pôvodné funkcie stroja ostanú nezmenené a prechod z konvenčného lepidlového systému na horúci vzduch je jednoduchý a rýchly.
Jediné čo k tomu potrebujete je KANTENKING agregát.

Základný typ agregátu s jednotkou kontroly pracovnej teploty a prítlaku na olepovanie hrán horúcim vzduchom vhodný na priame i tvarové hrany ponúka možnosť osadenia do špeciálneho stola, alebo používať manuálne ako ručnú olepovačku hrán. Hrúbky používaných hrán sa pohybujú od 0,4 do 3 mm a ich výškou 13 – 65 mm pričom max. rýchlosť posuvu je 4 m/min.

Dlhoročná spolupráca spoločností SchugomaFravol prináša svoje výsledky v podobe možnosti uloženia jednotky na bezšpárové olepovanie do najmenšieho dostupného modelu na trhu a to z modelovej rady Fast a tak priblížila kúpu tohto zariadenia aj menším prevádzkam bez sériovej výroby. Zákazník ma možnosť výberu až z 7 typových variantov podľa potrieb vlasnej výroby, ktoré vychádzajú z technických parametrov samotnej jednotky.
Kontrolná jednotka SUD 0108 vytvára priestor pre uloženie až 100 programov a je vybavená špeciálnou tryskou.

Zariadenie na „HOT AIR SYSTEM“ pod typovým označením HDL 2310 ponúka možnosť olepovania hrán posuvnou rýchlosťou do 10 m/min a výške hrany 23 mm pričom maximálna výška hrany je až 65mm. Vhodné je pre tavné hrany s max. bodom tavenia pri teplote 155°C. Zariadenie je možné inštalovať do všetkých typov olepovacích strojov. Vo svojom vybavení obsahuje teplotný agregát s riadiacou jednotkou pre riadenie teploty a tlaku.

Model HDL 2315 umožňuje posuvnú rýchlosť 23 mm vysokej hrany 15 m/min pričom pre tento typ doporučujeme kontrolnú jednotku SUD 0108 tak ako aj pre ďalší typ 2320 s posuvnou rýchlosťou už 20 m/min pri rovnakom type hrany. Širokú škálu ponúkaných zariadení potvrdzujú ešte tri typy modelového radu HDL s rozdielnou posuvnou rýchlosťou 20, 25 až 30 m/min no už pri výške hrany 30 mm s možnosťou olepovania hrany až do výšky 65mm. Posledným a najvýkonejším modelom pre opracovanie rovných dielcov je typ BAZ 3015 ,ktorý obsahuje aj kontrolné zariadenie s miestom až pre 100 pracovných programov na olepovanie hrán nulovou škárou s posuvnou rýchlosťou 15 m/min pri výške hrany 30 mm.

Model CNC2310 potvrdzuje že spoločnosť Schugoma vo svojom vývoji nezabudla ani na opracovanie tvarovaných dielcov.
Tento model dokáže opracovávať tavné hrany s bodom tavenia 155°C a ich šírkou od 23 do 45 mm s rýchlosťou posuvu do 4 m/min. Obsahuje tiež teplotný agregát s kontrolnou jednotkou pre ovládanie teploty a tlaku. Na obrázku môžete vidieť model automatickej tvarovej olepovačky od spoločnosti Vitap model Eclipse s laserovou detekciou umožňujúcou jednoduché určenie dĺžky uzavretých kusov bez potreby jej dodatočného merania.

Na priehľadnom diagrame si môžete pozrieť presnú závislosť posuvnej rýchlosti na šírke opracovávanej hrany u všetkých modelových variantov HDL jednotiek od HDL 2310 až po HDL 3030.

BRAS, s.r.o.
Na Sihoti 1229/3
Teplička nad Váhom, 013 01

IČO: 46 647 619
DIČ: 2023530443
IČ DPH: SK2023530443

Tel.: +421 41 381 6049
E-mail: bras@bras.sk
Web: www.bras.sk


Author postings BRAS, s.r.o.
 • Novinka CNC obrábacieho centra Uniteam model U_pro

  U_pro je CNC obrábacie centrum ktoré je navrhnuté pre poskytnutie maximálnej flexibility opracovania panelov a masívneho dreva pri výrobe nábytku, dverí, okien a elementov pre nábytkársky priemysel. Široká škála pracovných jednotiek či už v základnom vybavení, alebo z voliteľného príslušenstva nevytvára obmedzenia pri akomkoľvek type výroby s garanciou vysokej produktivity a úrovne kvality opracovania.
 • Spoločnosť BRAS, s.r.o. Vás srdečne pozýva na výstavu WoodTec

  Obchodná spoločnosť BRAS Vás srdečne pozýva na 14. medzinárodný veľtrh drevospracujúceho a nábytkárskeho priemyslu WoodTec. Na výstavnej ploche 200 m2 v pavilóne V stánku 108 v termíne od 20. – 23. 10. zákazníkom predstaví široké predajné portfólio pokrokových technologických riešení a noviniek vhodných aj do malých a stredných výrob.
 • Novinky v expozícií Bras : Frézovacie centrum a formátovacia píla

  Spoločnosť Bras s.r.o. je obchodná firma s bohatými skúsenosťami v oblasti predaja, poradenstva a servisu drevoobrábacích strojov, zariadení a technológií. Ponúka stroje od talianskych výrobcov, ktorí vo svojom obore patria medzi absolútnu špičku, čo dokazuje aj množstvo vlastných technologických patentov.
 • Formátovacia píla s výhodami nárezového centra Concept 350

  Taliansky výrobca Paoloni Fimal predstavuje nový pohľad na formátovanie plošného materiálu. Formátovacia píla CONCEPT 350 Vám ponechá možnosť práce tradičným spôsobom avšak omnoho efektívnejšie. Kompaktné rozmery Vám ušetria miesto a integrované výhody nárezového centra Vás posunú o krok vpred, pred Vašu konkurenciu.
 • Aj VAŠA olepovačka hrán môže byť vybavená systémom na bezšpárové olepovanie

  Stále zvyšujúce sa nároky na kvalitu a dizajn nábytku prispievajú k vývoju nových technológii. Spoločnosť Schugoma vyvinula zariadenie „HOT-AIR-SYSTEM“, ktoré vďaka použitiu horúceho vzduchu a laserových koextrudovaných hrán dokáže spojiť hranu s dielcom polymérom bez použitia lepidla.
You might also interested in
DREVARI.SK, s.r.o.
DREVARI.SK, s.r.o.